Aktualności

CHAD – między manią a depresją

Czym jest CHAD?

Zaburzenia afektywne dwubiegunowe, to zaburzenia nastroju, w przebiegu których poza depresją pojawia się „drugi biegun”. Czym on jest? Mogą to być różnorodne stany od hipomanii do manii lub stany mieszane. Hipomania to kilkudniowy stan poprawy funkcjonowania, podwyższonego nastroju; mania to stan wzmożonego nastroju, wyrażać się może euforią lub rozdrażnieniem. Stany mieszane natomiast, które są zjawiskiem stosunkowo częstym, charakteryzują się równoczesnym występowaniem pojedynczych objawów depresji i manii lub hipomanii. Jak widać, obraz CHAD może być bardzo różnorodny i nie zawsze jest jednoznaczny (szczególnie trudne do zdiagnozowania są stany subkliniczne), co utrudnia trafną diagnozę. Szczególne trudność powodować może rozpoznanie hipomanii, która często przeżywana jest jako poprawa nastroju, powrót do dobrego samopoczucia, stan, na który pacjent nie uskarża się.

Czytaj więcej

Jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami?

Radość, złość, smutek, rozczarowanie – nie ważne czy są to emocje pozytywne czy negatywne, wszystkie są istotne w naszym życiu. Wszystkie mają też wpływ na nasze zachowanie. Szczególnie silnie uwidaczniają się emocje negatywne, przysparzając wielu obaw rodzicom dzieci, które mogą je intensywnie wyrażać. Oczywiście podział na emocje negatywne i pozytywne jest dużym uproszczeniem. Za każdą emocją stoją funkcje i istotne informacje jakie za sobą niesie. Emocje są też istotne dla budowania relacji międzyludzkich. Informują o naszych potrzebach i pomagają przewidzieć zachowania innych ludzi.

Czytaj więcej

Skąd depresja bierze się u dzieci?

Dlaczego moje dziecko zachorowało na depresję? To pytanie zapewne zadaje sobie dużo zatroskanych rodziców. Warto na wstępie zaznaczyć jednak, że w początkowej fazie leczenia dziecka pytanie o powód nie jest najważniejsze. Powinniśmy w pierwszej kolejności zawsze skupić się na zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa (m.in. w sytuacji pojawienia się myśli samobójczych) i dopasowaniu odpowiednich oddziaływań, by jego stan się poprawił (wsparcie lekarza psychiatry, psychologa czy psychoterapeuty, współpraca z rodzicami).

Czytaj więcej

Psychoterapia par – kiedy warto o niej pomyśleć

Do gabinetów psychoterapeutycznych coraz częściej zgłaszają się pary. Są one bardzo różne – Młodzi Dorośli i osoby starsze, pary z krótkim stażem i mające za sobą wiele wspólnie spędzanych lat, żyjące w sformalizowanej relacji i nie, z dziećmi, czasem wnukami oraz te bez nich. Zgłaszają się osoby, dla których aktualny związek jest pierwszą bliską relacją oraz takie, które próbują zbudować bliską relację po raz kolejny. Co łączy te osoby o różnym wykształceniu, różnych zawodach, różnym wieku, stażu związku, różnych sposobach spędzania wolnego czasu?

Czytaj więcej

Psychoterapia dzieci – jak wygląda i czym różni się od psychoterapii dorosłych?

Psychoterapia osób dorosłych w głównej mierze polega na rozmowach z psychoterapeutą. Z uwagi na to, duża część osób zastanawia się, w jaki sposób prowadzona jest psychoterapia dzieci. Czy psychoterapia dzieci wygląda podobnie jak terapia osób dorosłych? Jak utrzymać uwagę dziecka i motywować do rozmowy na temat jego przemyśleń i uczuć przez około godzinę? A może terapia dzieci wygląda zupełnie inaczej? Na te pytania postaram się Państwu odpowiedzieć.

Czytaj więcej

Od czego zacząć spotkanie z psychoterapeutą. Terapia systemowa par

Czym charakteryzuje się podejście systemowe w psychoterapii

Psychoterapia systemowa rozumie rodzinę jako złożony system, w którym członkowie oddziaływują na siebie nawzajem. Tworzy to złożoną sieć powiązań i wzajemnych interakcji opartych na sprzężeniach zwrotnych. Jest jak system naczyń połączonych. Zmiana czy problem u jednego z członków rodziny wpływa na innych, prowokując ich reakcje. Trudności w funkcjonowaniu jednej osoby nie pozostają bez wpływu na resztę, a ich reakcja zwrotnie oddziałuje na  zachowanie przejawiającego problem. Kiedy zostaje naruszona homeostaza system reaguje by ją przywrócić.

Czytaj więcej

Od czego zacząć spotkanie z psychoterapeutą psychodynamicznym?

Pierwsza wizyta u psychologa czy psychoterapeuty bardzo często wiąże się z wieloma emocjami i pytaniami. Z jednej strony, często umówieniu się na pierwszą konsultację psychologiczną towarzyszy nadzieja, że wreszcie uda nam się rozwiązać trudności, z którymi osoby zgłaszające się czasami zmagają się przez lata, z drugiej pojawia się niepewność, obawa, wątpliwości, czy nie zostaniemy ocenieni, a może nawet skrytykowani. Emocje te i obawy są zrozumiałe, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że zazwyczaj osoby zgłaszające się do psychologa, czy psychoterapeuty mają za sobą takie doświadczenia. Poczucie bycia niezrozumianym przez innych, najbliższych bywa jednym z powodów umówienia się na konsultację psychologiczną. Wtedy nadzieja na to, że specjalista nas wysłucha, zrozumie i pomoże, ściera się obawami, że po raz kolejny doświadczymy czegoś trudnego.

Czytaj więcej

Od czego zacząć spotkanie z psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym

Kiedy zapada decyzja o umówieniu się na spotkanie z psychoterapeutą, w głowie pojawia się szereg pytań, tym bardziej, że oferta rodzajów psychoterapii jest bardzo szeroka. Na stronach gabinetów psychoterapeutycznych możemy przeczytać w jakim nurcie pracuje dany terapeuta, w jakich obszarach się specjalizuje.

Czytaj więcej

Poszukujemy do współpracy

Ośrodek Psychoterapii Przystań podejmie współpracę z:

Oferujemy współpracę z wykwalifikowanym Zespołem specjalistów pracujących w różnych, uznanych modalnościach terapeutycznych oraz możliwość współtworzenia oferty psychoterapeutycznej.

W naszym Ośrodku cenimy samodzielność oraz umiejętność współpracy w Zespole. Zapraszamy osoby gotowe współtworzyć miejsce oferujące profesjonalną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną.

W razie pytań dotyczących oferty, prosimy o kontakt e-mailowy: agata.hensoldt@osrodekprzystan.com lub telefoniczny: 690 305 605

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o wysłanie swojego cv na adres: osrodek@osrodekprzystan.com

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Depresja przed świętami – dlaczego się pojawia?

Depresja ma wiele twarzy. W klinicznym rozumieniu to kilka objawów utrzymujących się przez co najmniej dwa tygodnie. Jednak depresja to także pojęcie potoczne. W codziennym, potocznym rozumieniu używamy tego słowa, mając na myśli obniżony nastrój, zniechęcenie, zmęczenie. „Dopada mnie jesienna depresja”, „moja praca wpędza mnie w depresję” to stwierdzenia, które zdarza nam się słyszeć albo wypowiadać w codziennych rozmowach. Co więc się kryje za „świąteczną depresją” i dlaczego ona w ogóle się pojawia?

Czytaj więcej

Ośrodek Przystań poleca – “Sierpień w hrabstwie Osage”

Sierpień w hrabstwie Osage

Zwiastun

To film, do którego wracam z sentymentem. Film trudny, ukazujący złożoność i zawiłość relacji międzyludzkich, mówiący o rozpaczliwym poszukiwaniu ukojenia w życiu, niespełnionych marzeniach, pragnieniach, a także „traumach” przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Czytaj więcej

Terapia niskopłatna dla osób dorosłych

Ośrodek Psychoterapii Przystań proponuje osobom dorosłym potrzebującym profesjonalnego wsparcia psychologicznego, a które z powodów ekonomicznych nie mogą pozwolić sobie na psychoterapię pełnopłatną, indywidualną psychoterapię niskopłatną.

Oferujemy psychoterapię prowadzoną przez psychoterapeutów szkolących się w akredytowanych Ośrodkach Psychoterapeutycznych, będących w trakcie procesu certyfikacji i pracujących pod stałą superwizją. Praca Zespołu koordynowana jest przez psycholożkę i  certyfikowaną psychoterapeutkę (certyfikat ECP) Agatę Hensoldt – Jankowską.

Oferujemy cykl sesji psychoterapeutycznych prowadzonych w modelu psychoterapii krótkoterminowej ograniczonej w czasie. Jest to od 12 do 30 sesji z częstotliwością raz w tygodniu. Sesje psychoterapii poprzedzone są trzema konsultacjami, podczas których omawiana jest sytuacja osoby zgłaszającej się, jej oczekiwania, możliwości psychoterapii ograniczonej w czasie oraz ustalany jest kontrakt – zasady pracy.

W ramach terapii niskopłatnej oferujemy psychoterapię prowadzoną w nurtach: psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym oraz integracyjnym.

Koszt sesji to 70 zł / sesję.

Sesje psychoterapii mogą odbywać się online lub stacjonarnie w gabinetach Ośrodka Psychoterapii Przystań we Wrocławiu (Wrocław Śródmieście).

Psychoterapia niskopłatna przeznaczona jest dla osób dorosłych.

Obszary, w jakich pomagamy w ramach psychoterapii niskopłatnej, to:

niska samoocena,

obniżenie nastroju,

problemy w relacjach,

lęk,

somatyzacje,

nieśmiałość,

prokrastynacja.

Sesje psychoterapii niskopłatnej prowadzone są przez:

 

Iwona Bukowska-Jarosz - psychoterapeutka w trakcie szkolenia

 

 

Aleksandra Lebiedzińska - psycholożka, seksuolożka w trakcie certyfikacji, psychoterapeutka w trakcie szkolenia

 

 

Monika Margol - psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia.

 

Magdalena Tomecka - psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia.

 


 

Dlaczego warto iść na psychoterapię

Mariusz ma 35 lat. Ukończył studia wyższe i pracuje w dobrze prosperującej firmie. Praktycznie całą swoją energię skupia na pracy. Lubi rutynę; na śniadanie jada tosty z serem i szynką włoską, obiad tylko w konkretnej restauracji, ma swoje ulubione miejsce parkingowe pod firmą. Spotykał się z kilkoma kobietami, również poznanymi przez portale internetowe, ale czegoś brakowało.

Czytaj więcej

Przemoc ekonomiczna – jak ją rozpoznać?

Jaką rolę w relacji pełnią pieniądze? Jakie mamy do nich podejście, do czego nam służą? To pytania, które w niejednej relacji intymnej tworzą tło do sporów, konfliktów, a niekiedy i walki o władzę, czy nawet wykorzystywania drugiej osoby. Ludzie różnią się w podejściu do pieniędzy – jedni z łatwością je wydają na własne przyjemności, inni oszczędzają i zbierają na tzw. „czarną godzinę”, a są jeszcze i tacy, którzy tworzą z nich narzędzie kontroli, władzy i nadużyć. Czytaj więcej

przycisk do oferty konsultacji dla rodziców

Konsultacje on-line dla rodziców

Konsultacje skierowane są do rodziców dzieci powyżej 1- go roku życia, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Szczególnie pragniemy wesprzeć rodziców, którzy pozostali w domu z uwagi na naukę zdalną swoich dzieci i doświadczają z tego powodu różnego rodzaju trudności. 

Wspólny czas spędzony z dzieckiem to czas dodatkowych wyzwań, ale też i pogłębionej obserwacji dziecka, towarzyszenia mu w przeżywanych przez niego trudnościach. Do skorzystania z konsultacji zachęcamy rodziców, których niepokoi zachowanie ich dziecka, czują, że nie potrafią być dla niego wystarczającym wsparciem w zmaganiach z codziennością lub sami mierzą się z wyzwaniami wychowawczymi.

Oferujemy Państwu pomoc  w zakresie:
  • trudności adaptacyjnych dzieci i młodzieży,
  • zaburzeń lękowych,
  • zaburzeń emocjonalnych (w tym obniżonego nastroju związanego m. in. z nauczaniem zdalnym),
  • trudności wychowawczych,
  • trudności związanych z doświadczeniem przemocy w rodzinie,
  • trudności związanych z konfliktami rodzinnymi,
  • masturbacji dziecięcej,
  • rozwoju psychoseksualnego.
W trakcie konsultacji będziecie mogli Państwo:
  • porozmawiać o niepokojących Was sytuacjach bądź zachowaniach dziecka,
  • dowiedzieć się, co może budzić niepokój, a co mieści się w normie rozwojowej i adaptacyjnych sposobach radzenia sobie,
  • porozmawiać o przeżywanych emocjach i własnych strategiach radzenia sobie,
  • przeanalizować działania wychowawcze i opiekuńcze oraz ich skutki,
  • dowiedzieć się, jakie podjąć dalsze działania, oraz gdzie ewentualnie szukać pomocy i wsparcia.

 


Oferujemy

do 3 konsultacji  on-line z jednym lub obojgiem rodziców w obniżonej cenie - 120 zł / 50 minut  

Płatność przelewem na nr konta Ośrodka Psychoterapii Przystań:

23 1750 0012 0000 0000 2931 3865

Na konsultacje można się umawiać:

telefonicznie: 690 305 605

lub mailowo: osrodek@osrodekprzystan.com

 

Konsultacje prowadzone są przez specjalistki w zakresie psychologii i seksuologii, pracujące na co dzień z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i rodzinami.

 

 

Katarzyna Kiedrzyńska - psycholożka, psychoterapeutka dzieci i młodzieży.

 

Aleksandra Lebiedzińska - psycholożka, seksuolożka w trakcie certyfikacji, psychoterapeutka w trakcie szkolenia.

obrazek do artykułu o traumie

Trauma – ciemna strona zwycięstwa

Inspiracją artykułu był warsztat prowadzony przez Autorkę towarzyszący przedstawieniu „Wojna i nerwy” – rekonstrukcji scenicznej ostatniego wykładu Aloisa Alzheimera w reżyserii Andrzeja Ficowskiego

Trauma to doświadczenie, które dotyka wielu obszarów życia i codziennego funkcjonowania – ujawniania się w emocjach, sferze poznawczej, ciele, relacjach z innymi ludźmi, ale to także doświadczenie, którego skutki widoczne są się przez pokolenia. Dziedziczenie traumy to zjawisko coraz częściej opisywane w literaturze. Dlatego też to trudne i bolesne doświadczenie zasługuje na szczególną uwagę.

Czytaj więcej

Depresja po stracie bliskiej osoby – ile może trwać i czy należy ją leczyć?

Śmierć partnera życiowego przynosi ogromny ból. Umiera ktoś, kogo kochaliśmy, z kim często, przez długie lata tworzyliśmy wspólny dom, wychowywaliśmy dzieci. Dalsze życie traci swoje poprzednie barwy, często odrętwieni stajemy w obliczu pustki i wielkiej prawdy o tym, że nic nie jest na zawsze. Wydarzenie to jest wielkim wstrząsem dla całego organizmu, burzy dotychczasową równowagę psychiczną. W Skali Stresu Holmesa i Rahe’a śmierć małżonka zajmuje najwyższe miejsce. Oznacza to, że poziom stresu, jaki wywołuje, przekracza zdolności osoby do poradzenia sobie z nim i z większym prawdopodobieństwem stres ten może skutkować chorobą. Czytaj więcej

Matka i dziecko – pierwsza najważniejsza więź

Biologiczne podłoże więzi

Więź emocjonalna, jaka kształtuje się tuż po urodzeniu między matką a dzieckiem, jest przedłużeniem pępowiny, która łączyła tych dwoje przez czas ciąży. Wydzielany po porodzie hormon (oksytocyna) wzmacnia przywiązanie i instynkty opiekuńcze u matki, a szczególnie pomocny w tym jest bezpośredni kontakt skóra do skóry w pierwszych dwóch godzinach po porodzie. Liczne badania psychologiczne potwierdziły, że wczesny kontakt matki i noworodka ułatwia obustronne nawiązywanie więzi. Więzi, która jest podstawą przetrwania dla całkowicie zależnego od innych dorosłych dziecka.
Więź, która kształtuje się między dzieckiem a jego pierwszym opiekunem, to jednak nie tylko gwarancja przetrwania (opieki, odpowiedzi na potrzeby fizjologiczne), ale to także zdolność (bądź jej brak) do rozpoznawania stanów emocjonalnych, radzenia sobie z nimi, skutecznej samoregulacji i zdolności komunikowania swoich emocji i potrzeb innym.

Czytaj więcej

Kilka refleksji o komunikacji z nastolatkiem

Zmiany zachowania w okresie dojrzewania

Kiedy młody człowiek wkracza w okres dorastania, świat relacji dziecko – rodzic niejednokrotnie wywraca się do góry nogami. Wraz z nastaniem tego okresu, nagle i niespodziewanie, tracimy dostęp do wielu informacji, którymi kiedyś byliśmy zasypywani w każdej wspólnie spędzanej chwili. W związku z tym czujemy niepokój i godzinami zastanawiamy się, czy na pewno wszystko jest w porządku. Zadajemy sobie pytanie: „Co zrobiłem/zrobiłam nie tak, że mój syn/moja córka już nie chce ze mną rozmawiać?”. Czytaj więcej

Przemoc w rodzinie – jak pomóc sobie i innym

Z okazji obchodzonego 25 listopada Międzynarodowego Dnia Przeciw Przemocy Wobec Kobiet zapraszamy na warsztat „Przemoc w rodzinie – jak pomóc sobie i innym”

Na warsztat zapraszamy osoby, które:

  • doświadczyły przemocy ze strony bliskiej osoby,
  • są świadkiem takiej sytuacji,
  • towarzyszą i wspierają osoby, które doświadczają przemocy,
  • zastanawiają się, czy zachowania, których doświadczają lub które obserwują są przemocą,
  • szukają możlwości wyjścia z trudnej dla siebie sytuacji,
  • chcą być wsparciem dla innych.

Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli:

  • dowiedzieć się, czym jest przemoc w rodzinie,
  • poznać formy przemocy w rodzinie.
  • nauczyć się rozpoznawać mechanizmy przemocy,
  • przeanalizować skutki doznawania przemocy.

Poruszone zostaną także kwestie takie jak:

  • pomoc osobie doświadczającej przemocy,
  • co możemy zrobić, jeśli sami doświadczamy przemocy ze strony bliskiej osoby.
  • Procedura Niebieskiej Karty,
  • ośrodki oferujące bezpłatną pomoc dla ofiar przemocy.

Nasze spotkanie odbędzie się 21 listopada w godz. 15:00 – 17.00.

Będziemy pracować w kameralnej i bezpiecznej grupie z zachowaniem zasad sanitarnych.

Zajęcia odbędą się w Ośrodku Psychoterapii Przystań we Wrocławiu, ul. Nowowiejska 114/1.

Koszt: 50 zł

Zapisy:

online: www.osrodekprzystan.com/zarezerwuj-wizyte/

mailowo: osrodek@osrodekprzystan.com

telefonicznie: 690 305 605

Warsztat poprowadzi: Katarzyna Kiedrzyńska – psycholog, terapeutka dzieci i młodzieży, na co dzień psycholog-interwent w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Zaburzenia zachowania u dzieci

Osoby dorosłe szukają pomocy psychologa, kiedy doświadczają objawów depresji lub lęku, natomiast w przypadku dzieci najczęstszym powodem konsultacji ze specjalistą są trudności z zachowaniem. Większość dzieci na różnym etapie rozwoju przejawia zachowania, które mogą budzić nasz niepokój lub być uciążliwe i trudne do opanowania. Dużo zależy od natężenia zachowań problemowych, czasu ich trwania i ich podłoża. Jednak nie każde trudne zachowanie nazwiemy zaburzeniem zachowania. Czym więc one właściwie są? Kiedy należy zwrócić się o pomoc?

Czytaj więcej

Szukając SIEBIE

Młodzieżowa grupa rozwojowa

Zadaniem grupy rozwojowej jest wspierania indywidualności każdego z jej członków jak również budowanie wzajemnych relacji opartych na zaufaniu i szacunku. Zajęcia prowadzone będą w formie otwartych rozmów i dyskusji, zadań grupowych, jak również innych metod aktywnie angażujących uczestników. Praca w małej, kameralnej grupie pozwala na pogłębienie własnej samoświadomości, poznanie własnych reakcji i ich przyczyn, nazwania przeżywanych uczuć oraz naukę tworzenia wspierających relacji interpersonalnych. W pracy skupiać będziemy się przede wszystkim na tym, co jest naszym potencjałem – być może do tej pory jeszcze niezauważonym i nienazwanym. Będziemy uczyć się powoli i we właściwym dla każdego tempie wydobywać ten potencjał na światło dzienne. Wszystko to po to, by z większą odwagą, spokojem i pewnością siebie móc stawiać czoła codziennym wyzwaniom i obowiązkom.

Grupa przeznaczona jest dla nastolatków:

– którzy doświadczają typowych trudności dla wieku dojrzewania takich jak poczucie braku zrozumienia, odrzucenia, zmienności nastrojów, skłonności do zamartwiania się, obniżonego poczucia własnej wartości, buntu lub braku motywacji do działania,

– którzy chcą nauczyć się radzić sobie ze stresem i wyzwaniami codzienności,

– którzy chcą nauczyć się świadomie w oparciu o własne wartości podejmować pierwsze dorosłe decyzje w życiu.

KIEDY: w każdy poniedziałek w godz. 18 – 19,

od 21 września 2020 r. do 11 stycznia 2021 r. lub po zebraniu się min. 5-cio osobowej grupy

GDZIE: Ośrodek Psychoterapii Przystań, Wrocław, ul. Nowowiejska 114/1

DLA KOGO: młodzież w wieku 16-18 lat

ZA ILE: 250 zł/ miesiąc

Ilość uczestników: do 7 osób w grupie

Udział w grupie poprzedzony jest 2-3 (w zależności od potrzeby) konsultacjami indywidualnymi:

– w przypadku osób niepełnoletnich na pierwszą konsultację zapraszamy nastolatka z rodzicem/rodzicami

Koszt konsultacji: 100 zł/ spotkanie

Zapisy do grupy i na konsultacje:
mailowo: osrodek@osrodekprzystan.com
telefonicznie: 690 305 605

Prowadząca ANNA ŚLĘCZEK

O samotności i uzależnieniu w czasie epidemii

W psychodynamicznym sposobie myślenia o człowieku zwraca się uwagę na nieświadome motywy wpływające na funkcjonowanie, np. na nieuświadomione konflikty między sprzecznymi dążeniami albo na deficyty objawiające się brakiem wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa. Nasze wczesne doświadczenia, pierwsze relacje z ludźmi, to, w jakim stopniu nasze potrzeby były zaspokajane, a w jakim frustrowane wraz z naszymi predyspozycjami biologicznymi (czyli np. poziomem wrażliwości na bodźce, reaktywnością) wpływają zarówno na to, jaką osobą się stajemy, jak i na nasze postrzeganie innych ludzi, świata oraz tworzenie sposobów reagowania i radzenia sobie z trudnościami. Pierwsze doświadczenia i to, jak próbujemy sobie z nimi radzić (oraz to, z jaką odpowiedzią środowiska się spotykamy) kształtują w nas wzorce zarówno naszych zachowań jak i reakcji emocjonalnych, są pewną matrycą, na którą nakładają się kolejne doświadczenia.

Read More

Grupa dla mam dzieci do 10-tego miesiąca życia

Niedawno urodziłaś dziecko? Pierwsze, drugie a może kolejne?

Czujesz, że po porodzie Twoje życie się zmieniło. Czasem jesteś szczęśliwa, innym razem rozdrażniona, bardzo zmęczona, albo po prostu brakuje Ci kontaktu z dorosłymi. Być może masz wątpliwości, czy to, co się z Tobą teraz dzieje, jest normalne.

Proponujemy Ci udział w grupie matek z dziećmi w wieku do 10 mż. Tu poznasz kobiety w podobnej sytuacji życiowej, z którymi będziesz mogła porozmawiać na tematy takie jak: poród, zmienione po urodzeniu dziecka/dzieci relacje z partnerem, teściami lub rodzicami, powrót do pracy i inne. Będziesz mogła zastanowić się, jak w tym momencie doświadczasz bycia matką swojego dziecka/swoich dzieci, skupić uwagę na swoich emocjach i aktualnych potrzebach.

Zapraszam mamy z dziećmi w wieku do 10 mż.

Grupa jest zamknięta (spotkania odbywają się w tym samym gronie, można dołączyć najpóźniej na drugich zajęciach).

Cykl obejmuje 8 spotkań po 2 godziny. Przyjęcie do grupy następuje po zapisaniu się mamy i uzyskaniu przez nią potwierdzenia o wpisaniu na listę. Liczba miejsc w grupie jest ograniczona (maksymalnie 8 kobiet).

Uwaga! Dzieci uczestniczą w spotkaniach razem z mamami.

Termin: wtorki 10:00-12:00, start we wrześniu 2020 r.

Prowadzące: Beata Balsiewicz-Ulbrich i Magdalena Wierzbik

Koszt: 30 zł / spotkanie

Zapisy: online, mailowo i telefonicznie (w dwóch pierwszych przypadkach z mamą skontaktuje się prowadząca w celu potwierdzenia rezerwacji miejsca i podania dodatkowych informacji).

Obraz <a href=”https://pixabay.com/pl/users/ImagesBG-2002298/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1178575″> ImagesBG</a> z <a href=”https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1178575″> Pixabay</a>

Ośrodek Przystań poleca – „Przetrwać burzę”

Chociaż wskaźnik rozwodów w Polsce jest jednym z najniższych w Europie, z roku na rok rośnie. Rozwód zawsze jest dużą zmianą dla całego systemu rodzinnego, który funkcjonuje jak system naczyń połączonych. Rodzice często starają się jak najdłużej utrzymywać swoje plany o rozstaniu w tajemnicy przed dziećmi, chcąc tym samym chronić je. Kłótnie, szepty, obwinianie siebie wzajemnie i brak jasnej, otwartej komunikacji powodują, że do życia dziecka wkrada się chaos i niepokój.

Czytaj więcej

Depresja adolescencyjna

Trudny czas dojrzewania

Słowo adolescencja, z łac. adolescere oznacza dorastanie, a zatem okres przejściowy pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. Czas trudny pod wieloma względami: zarówno od strony tego co dzieje się u ludzi młodych na poziomie psychofizycznym, jak i na styku z otoczeniem: rodziną, szkołą, grupą rówieśniczą czy funkcjonowaniem w społeczeństwie i kulturze.

Czytaj więcej

Jak się czuje osoba w depresji

Depresja

To jedno z najczęściej występujących zaburzeń w obszarze zdrowia psychicznego. Jej główne symptomy to utrzymujące się przez ponad dwa tygodnie poczucie przygnębienia, brak ochoty na podejmowanie codziennych aktywności, utrata energii. 

„Uczucie żadne nie jest ostatnie”.
Reiner Maria Rilke (XX-wieczny poeta austriacki)

Czytaj więcej

Poszukujemy do współpracy

Ośrodek Psychoterapii Przystań podejmie współpracę z: psychoterapeutą osób dorosłych, psychoterapeutą par, psychoterapeutą  …

Terapia niskopłatna dla osób dorosłych

Ośrodek Psychoterapii Przystań proponuje osobom dorosłym potrzebującym profesjonalnego wsparcia psychologicznego, a które …

przycisk do oferty konsultacji dla rodziców

Konsultacje on-line dla rodziców

Konsultacje skierowane są do rodziców dzieci powyżej 1- go roku życia, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Szczególnie …