Joanna Jaremko

pedagog, psycholog dzieci i młodzieży


Kontakt:
787 40 88 91

Jestem psychologiem oraz pedagogiem z zakresu resocjalizacji i socjoterapii. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT), a także stosuję metody psychoterapii pozytywnej. Integruję terapię psychodynamiczną i poznawczo-behawioralną, a jednocześnie odwołuję się do humanistycznej i transkulturowej koncepcji człowieka.

Ukończyłam psychologię społeczno – wychowawczą. Brałam udział w stażu „Systemowa Terapia Rodzin” organizowanym przez biegłego psychologa, a także w Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej CTPB we Wrocławiu. Obecnie jestem w trakcie szkolenia z psychoterapii pozytywnej transkulturowej, które nadaje uprawnienia European Wide Accrediting Organization (EWAO) i jest akredytowane w ramach World Certificate of Psychotherapy. Kurs zorganizowany jest przez Wrocławski Instytut Psychoterapii przy współpracy z Akademią Psychoterapii w Wiesbaden (Niemcy), pod patronatem Światowego Towarzystwa Psychoterapii Pozytywnej.

Na co dzień pracuje w prywatnym Gabinecie Psychoterapeutycznym we Wrocławiu. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje również pracę dydaktyczną – prowadzę zajęcia dla studentów psychologii i pedagogiki z zakresu psychologii rozwoju i osobowości.

Angażując się w pomoc młodzieży, poznałam również specyfikę oddziaływań socjoterapeutycznych prowadzonych w ramach Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Pracuję również z osobami dorosłymi. Zajmuję się diagnozą, poradnictwem i terapią osób dorosłych w ramach współpracy z Poradnią Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Doświadczenie zbierałam również od lat w ramach współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami, także w formie wolontariatu.

Psychologia oraz psychoterapia to moja pasja, dlatego regularnie podnoszę swoje kwalifikacje i umiejętności biorąc udział w szkoleniach i konferencjach, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. W swoich oddziaływaniach kieruję zasadami etyki zawodowej.

Grupa Terapeutyczna dla Młodych Dorosłych

Już od września ruszyły w naszym Ośrodku konsultacje do Grupy Terapeutycznej dla Młodych Dorosłych. Zapraszamy osoby …

OdBuduj związek w 4 krokach

Polecany przez Ośrodek Przystań warsztat dla par. Dla osób, które chciałyby przez jeden czerwcowy weekend zatrzymać …

Ośrodek Psychoterapii poszukuje osób do współpracy

W związku z dynamicznym rozwojem naszego Ośrodka podejmiemy współpracę z: – psychoterapeutą osób dorosłych, – …