Joanna Kikoła

psycholog, interwent kryzysowy, psychoterapeuta


Kontakt:
600 338 443

Pomagam budować i pogłębiać relacje z samym sobą i innymi ludźmi. Wspieram w trudnych momentach życiowych i kryzysach.
  
Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą przejawiającą trudności adaptacyjne oraz młodymi osobami, które stoją przed wyzwaniami wkraczania w świat dorosłych. Ufając w postulaty systemowe w mojej pracy bliskie jest mi postrzeganie ludzi w kontekście interakcji i komunikacji, dlatego, kiedy to możliwe do gabinetu zapraszam także członków rodziny. Podstawą mojej pracy jest praca na zasobach i tworzenie życzliwej atmosfery współpracy Wspólnie z klientem odkrywam jego umiejętności i talenty, pokazuje, jak z przeszłych doświadczeń wydobywać rzeczy użyteczne dla teraźniejszości i przyszłości, pomagam odkryć optymalne rozwiązanie dla sytuacji, w której znalazł się klient.

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i kurs podstawowy terapii systemowej uzyskując I stopień doradcy systemowego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. Jestem w trakcie procesu certyfikowanego (PTP) kształcenia psychoterapeutycznego w WTTS. Jednocześnie nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje w zakresie diagnozy i terapii uczestnicząc w licznych kursach oraz szkoleniach. 

Wiedzę i umiejętności wykorzystywałam pracując jako psycholog szkolny, interwent/terapeuta w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Aktualnie swoje doświadczenia zdobywam podczas pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie jako psycholog i interwent kryzysowy oraz przy współpracy ze szkołami, poradniami i innymi instytucjami. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
 

Ośrodek Psychoterapii poszukuje osób do współpracy

W związku z dynamicznym rozwojem naszego Ośrodka podejmiemy współpracę z: – psychoterapeutą osób dorosłych, – …

Psychoterapia w leczeniu przewlekłego bólu

Dlaczego psychoterapia w leczeniu bólu przewlekłego może pomóc? Każdy człowiek przeżywa ból w inny sposób. Te same …

Poszerzamy Zespół Specjalistów Ośrodka

W związku z dynamicznym rozwoju naszego Ośrodka podejmiemy współpracę z: – psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, …