Paweł Chmielewski

lekarz, konsultacje psychiatryczne


Z powodu medycznego wykształcenia pracuję i staram się pomóc osobom dorosłym, które z racji życiowej sytuacji lub choroby wymagają wsparcia terapeutycznego ze strony psychiatry – w formie diagnostyki, terapii farmakologicznej lub skierowania do specjalistycznego ośrodka. Jako lekarz jestem w stanie wesprzeć osoby, które borykają się z fizycznymi następstwami zaburzeń emocjonalnych – cierpią na przemęczenie, bezsenność, kłopoty z odżywianiem. W swojej pracy podchodzę do pacjenta kompleksowo – często medycznie uzupełniając psychoterapię. Zgłosić do psychiatry mogą się nie tylko osoby z zaburzeniami nastroju (takimi jak depresja) czy objawami lęku, ale także prezentujący trudne emocje związane z codziennym stresem czy borykający się z problemami uzależnień.

W kręgu moich szczególnych zainteresowań leżą zaburzenia znane pod ogólnym hasłem uzależnień behawioralnych, a także wpływ nowych technologii – smartfonów, Internetu – na funkcjonowanie człowieka (spędzanie wolnego czasu, utrzymywanie aktywności i relacji).

Jestem szczególnie czuły na problemy i otwarty na pracę z każdym człowiekiem niezależnie od rasy, płci, orientacji seksualnej.

Swoją wiedzę kliniczną pogłębiam pracując na etacie asystenckim w Oddziale V Ogólnopsychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu, wcześniej także w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Współpracuję w charakterze wykładowcy z Instytutem Psychologii Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Ukończyłem we Wrocławiu: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich oraz Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego, jestem także absolwentem warszawskich: Szkoły Głównej Handlowej i Europejskiej Akademii Dyplomacji. Swoją wiedzę stale poszerzam w ramach szkoleń i konferencji naukowych.

Paweł Chmielewski – ZnanyLekarz.pl

Poszerzamy Zespół Specjalistów Ośrodka

W związku z dynamicznym rozwoju naszego Ośrodka podejmiemy współpracę z: – psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, …

Podejmiemy współpracę z lekarzem psychiatrą

Ośrodek Psychoterapii Przystań podejmie współpracę z lekarzem psychiatrą bądź lekarzem w trakcie specjalizacji. Oferta …

Grupy socjoterapeutyczne

Już od października w naszym Ośrodku prowadzone będą grupy socjoterapeutyczne  dla dzieci w wieku 8 – 9 lat oraz …