Kocham cię, dlatego masz szlaban – o rozsądnym stawianiu granic nastolatkom

Nastolatki to trudna grupa wiekowa. Wszystkiemu się sprzeciwiają i gorzej się uczą. W oczach dorosłych są nieprzewidywalne i nieodpowiedzialne. Ciągle o czymś zapominają. Zmiana niepożądanych postaw i zachowań nastolatków nie jest łatwa. Podpowiadamy, jak ich wspierać zarówno w domu, jak i w szkole.
Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 10 – 16 lat, by porozmawiać o:
– etapach dojrzewania mózgu,
– o tym, czego mózg nie lubi,
– nastolatkach… niekonsekwentnych, nieprzewidywalnych, skłonnych do niebezpiecznych
zachowań?
– jak pomagać nastolatkom – kilka ważnych wskazówek.

Spróbujemy także poszukać odpowiedzi na pytanie, jak rozmawiać z nastolatkiem. Zaprosimy uczestników do rozważań, jak komunikujemy się ze swoim dzieckiem i między sobą? Ile słów, które wypowiadamy to po prostu komunikaty, których zabarwienie emocjonalne często przypomina rozkaz.
Napisano wiele poradników, które próbują nauczyć rodziców, jak rozmawiać z nastolatkiem. Jedno jest pewne. Warto wprowadzić zasady, które pomogą nie tylko w komunikacji z dzieckiem, ale także z innymi. Pamiętaj – nigdy nie jest za późno, by poprawić więź z dzieckiem.

Na koniec uczestnicy poznają najważniejsze zasady wyznaczania granic dorastającym dzieciom oraz nauczą się je stawiać w konstruktywny, akceptujący dziecko sposób. W ostatniej części spotkania będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Zapraszamy.

Warsztat poprowadzi psycholog Joanna Jaremko.

Na warsztat zapraszamy do Ośrodka Psychoterapii Przystań we Wrocławiu, ul. Nowowiejska 114/1, w niedzielę 13 pażdziernika w godz. 10 – 13.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:

telefoniczne – 690 305 605

mailowe – osrodek@osrodekprzystan.com

online – www.osrodekprzystan.com/zarezerwuj-wizyte/

Powiększamy Zespół – oto nowe psychoterapeutki

Z radością informujemy, że nasz Zespół zyskał kolejnych specjalistów. Miło nam, że od dziś możemy Państwu zaproponować …

Nowi terapeuci w Zespole

Z przyjemnością informujemy, że nasz Zespół się powiększył o kolejnych psychoterapeutów. W Ośrodku Psychoterapii …

Poszukujemy do współpracy

Ośrodek Psychoterapii Przystań podejmie współpracę z: psychoterapeutą osób dorosłych, psychoterapeutą par, psychoterapeutą  …