Mechanizmy obronne – potrzebne czy zgubne?

Na warsztacie będzie można dowiedzieć się, na czym polega działanie głównych mechanizmów obronnych. Zwykle nieświadomie stosujemy te strategie by bronić naszą psychikę przed przeżywaniem trudnych emocji – zagrażającego silnego lęku lub wszechogarniającego żalu lub poczucia winy. Służą one także utrzymaniu pozytywnej samooceny. Mechanizmy obronne bywają dobroczynnymi procesami adaptacyjnymi, lecz stosowane zbyt często mogą doprowadzać do usztywnionych reakcji i zdeformowanego postrzegania i przeżywania świata, często także do zaburzeń osobowości.

Dzięki ćwiczeniom zaproponowanym na warsztacie, uczestnicy będą mogli przyjrzeć się temu, jakie mechanizmy obronne preferują i być może zbliżyć się do refleksji, że ich stosowanie więcej zabiera niż daje. Często taka konstatacja jest przyczynkiem do rozpoczęcia psychoterapii, by odzyskać siebie w pełni.

Warsztat poprowadzi psycholog, psychoterapeutka systemowa Renata Pawłowska.

 

Na warsztaty zapraszamy do Ośrodka Psychoterapii Przystań we Wrocławiu, ul. Nowowiejska 114/1, w sobotę 12 pażdziernika w godz. 12 – 14.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:

telefoniczne – 690 305 605

mailowe – osrodek@osrodekprzystan.com

online – www.osrodekprzystan.com/zarezerwuj-wizyte/

Powiększamy Zespół – oto nowe psychoterapeutki

Z radością informujemy, że nasz Zespół zyskał kolejnych specjalistów. Miło nam, że od dziś możemy Państwu zaproponować …

Nowi terapeuci w Zespole

Z przyjemnością informujemy, że nasz Zespół się powiększył o kolejnych psychoterapeutów. W Ośrodku Psychoterapii …

Poszukujemy do współpracy

Ośrodek Psychoterapii Przystań podejmie współpracę z: psychoterapeutą osób dorosłych, psychoterapeutą par, psychoterapeutą  …