Monika Żaczek

psycholożka

wsparcie psychologiczne osób dorosłych w obszarze psychosomatyki i somatopsychologii


Kontakt:
monika.zaczek@osrodekprzystan.com
Rejestracja telefoniczna:
690 305 605
Rejestracja online:

Jestem absolwentką psychologii, szczególnie zainteresowaną obszarem psychologii zdrowia oraz psychosomatyki.
W swojej pracy zwracam uwagę na rolę stresu, jaki odgrywa w naszym życiu oraz wspieram osoby, które z powodów zdrowotnych (i nie tylko) chcą zmienić swój dotychczasowy styl życia. Pracuję w obszarze wsparcia psychologicznego, psychoedukacji, profilaktyki zdrowia fizycznego i psychicznego, rozpoznawania własnych emocji oraz przeżyć. Szczególnie bliski jest mi obszar chorób somatycznych, w przypadku których stres przyczynia się do powstawania lub zaostrzenia objawów. Do takich chorób należą m.in. zespół jelita drażliwego, napięciowe bóle głowy/migreny, nadciśnienie, choroby autoimmunologiczne czy choroby skórne (AZS, łuszczyca, trądzik).
Podczas pracy terapeutycznej towarzyszę pacjentom w poszukiwaniu przyczyn przeżywanych przez nich trudności, nowych rozwiązań oraz wewnętrznych zasobów pacjentów, jednocześnie wspierając ich w dążeniu do realizowania postawionych sobie celów.
W swojej pracy kieruję się zasadą otwartości na drugiego człowieka, indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, jego potrzeb oraz doświadczanych trudności.
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia oraz studia podyplomowe „Psychosomatyka i somatopsychologia” na Uniwersytecie SWPS.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując jako psycholog w Hospicjum Domowym w Środzie Śląskiej oraz w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Małkowicach.
Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pomocy psychologicznej poszerzam uczestnicząc w szkoleniach.
Pracuję pod regularną superwizją, a w swojej pracy kieruję się Kodeksem Etycznym Psychologa.

Grupa dla młodzieży

Okres dorastania i wchodzenia w dorosłość jest czasem, kiedy młody człowiek odkrywa siebie na nowo, poznaje swój potencjał, …

Superwizja w Przystani

W roku akademickim 2022/2023 w naszym Ośrodku prowadzone będą: superwizja indywidualna, superwizja grupowa odbywająca …

Dziecięca grupa rozwojowa

Celem dziecięcej grupy rozwojowej, poprzez ćwiczenia uważności, jest wzrost świadomości swoich emocji i swojego wpływu …