Praca zespołowa

Dlaczego tworzymy zespół, o co nam chodzi?

1. O Wasze większe bezpieczeństwo i pewność jakości naszej pracy terapeutycznej: Nie bez powodu różne zawody tworzą swoje instytucje, organizują się, tworzą „ciała” takie jak komisje etyki, wydają certyfikaty potwierdzające kwalifikacje danej osoby, ale też organizują szkolenia, publikują ważne treści, wspierają badania naukowe. Poddawanie się 'oglądowi’ innych, przejrzystość zasad, gotowość do poddawania swojej pracy krytyce i gotowość do uczenia się od bardziej doświadczonych kolegów czyni nas lepszymi praktykami. Dlatego jesteśmy zrzeszeni w towarzystwach psychologicznych lub psychiatrycznych. I podobne wartości przynosi nam praca w zespole – w którym regularnie spotykamy się, uczymy od siebie, zachowując poufność informacji o pacjentach – odsłaniamy swój styl pracy i poddajemy go superwizji, staramy się rozwijać dzięki wzajemnemu wsparciu. Dzięki temu lepiej pracujemy.

2. O nasze większe bezpieczeństwo i jakość życia:Ze zgranej grupy płynie bezcenne wsparcie. A obszar psychoterapii, psychiatrii i rozwoju osobistego to piękny – ale też wymagający zawód, bezpieczniej jest mieć wsparcie. Właściwie – jest to nieodzowne. Poza tym – jest zwyczajnie przyjemnie pogadać, podyskutować, odkrywać jak różnią się, a w czym są podobne nasze myśli, nasza praca.

3. O możliwości bezpiecznego rozwoju (progresu, a nie perfekcjonizmu):W grupie siła, razem możemy więcej, pomysły rodzą się łatwiej – realizacja idzie szybciej. Trochę się też ścigamy, jak w rodzeństwie;) W granicach zdrowia, oczywiście💚Dzięki temu szkolimy się, zdobywamy i odnawiamy certyfikaty, jeździmy (a ostatnio zoomujemy) na konferencje, seminaria, wykłady. Badania naukowe w obszarze zdrowia psychicznego, które weryfikują metody pracy wciąż się rozwijają, śledzenie tego rozwoju jest naszym obowiązkiem 🤓

[za:] Centrum Psyche

Comments for this post are closed.

Terapia grupowa dla dorosłych

Terapia grupowa jest coraz bardziej popularna. Aż 84% uczestników terapii grupowej zauważa poprawę jakości życia. Doświadczenie …

Grupa dla młodzieży

Okres dorastania i wchodzenia w dorosłość jest czasem, kiedy młody człowiek odkrywa siebie na nowo, poznaje swój potencjał, …

WARSZTATY „OPANUJ STRES”

Zapraszamy osoby dorosłe do udziału w warsztatach! Udział w szkoleniu dedykowany jest dla osób, które doświadczają …