Aleksandra Karaszewska

psycholog, psychoterapeutka psychodynamiczna

psychoterapia indywidualna


Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową w ujęciu psychodynamicznym, pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi, współprowadzę także terapię rodzinną. Oferuję pomoc osobom cierpiącym z powodu zaburzeń lękowych, depresyjnych, doświadczających trudności w relacjach z innymi ludźmi, zmagających się ze stratą oraz skutkami traumy. Pracuję z osobami z doświadczeniem psychozy i ich bliskimi.
Z wykształcenia jestem psychologiem i filologiem, ukończyłam z wyróżnieniem Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej o specjalności psychologia kliniczna. Posiadam certyfikat trenera oraz jestem autorką polskiej adaptacji Kursu EX-IN® Ekspert przez doświadczenie® (Klinika Uniwersytecka w Hamburgu, Niemcy). Uczestniczę w ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach – także w roli prelegenta, jestem zaangażowana w działania na rzecz rozwoju psychiatrii środowiskowej. Ukończyłam m. in. kurs psychoterapeutyczny „Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznej w sytuacji kryzysu psychicznego”.
Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, w poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni dla studentów i pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego, Fundacji Opieka i Troska we Wrocławiu, Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Zdrowia Psychicznego +, a także prowadząc liczne treningi i warsztaty skierowane do osób z doświadczeniem kryzysu.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Nowi terapeuci w Zespole

Z przyjemnością informujemy, że nasz Zespół się powiększył o kolejnych psychoterapeutów. W Ośrodku Psychoterapii …

Poszukujemy do współpracy

Ośrodek Psychoterapii Przystań podejmie współpracę z: psychoterapeutą osób dorosłych, psychoterapeutą par, psychoterapeutą  …

Ośrodek Przystań poleca – “Dylemat Społeczny”

Dylemat społeczny to pozycja obowiązkowa dla każdego użytkownika mediów społecznościowych. W gabinetach coraz częściej …