Karolina Ścigała

psycholog, psychoterapeutka

psychoterapia dorosłych, psychoterapia młodzieży (17 +)


Kontakt:
Rejestracja telefoniczna:
690 305 605
Rejestracja online:

EN

Pracuję stacjonarnie, hybrydowo i online (jeśli  praca ze zgłaszaną podczas konsultacji trudnością w ocenie terapeutki jest korzystna).
Obszar pracy psychoterapeutycznej:
– zaburzenia nastroju, depresja, zaburzenia lękowe
– zaburzenia osobowości
– radzenie sobie ze stresem
– kryzys emocjonalny i życiowy
– żałoba
– wsparcie w okresie okołoporodowym dla kobiet i mężczyzn
– poczucie wypalenia
– trudności w relacjach z innymi
– neuroróżnorodność
– LGBTQ+ friendly

Jestem magistrem psychologii i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Ukończyłam psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Opolskim i 4 letni całościowy kurs przygotowujący do egzaminu certyfikacyjnego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowany przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii.
Prowadzę konsultacje psychologiczne i psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodzieży powyżej 17 roku życia w języku polskim i angielskim. Swoją pracę poddaję stałej superwizji. Pomagam osobom, które mierzą się z różnymi trudnościami psychicznymi: kryzysem emocjonalnym i życiowym, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami nastroju i lękowymi, stresem, trudnościami w relacjach, żałobą.
Doświadczenie zdobywałam w Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Magnolia” w Opolu, wrocławskiej Fundacji Przystanek Rodzina oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym leczenia depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości w Gdyni.
Specjalizuję się  w doskonaleniu kompetencji interpersonalnych i efektywności osobistej. Prowadzę szkolenia, które są połączeniem wiedzy z zakresu psychologii i praktyki biznesowej. Prowadzę program dobrostanu psychicznego dla pracowników, którego celem jest poszerzanie świadomości wokół zdrowia psychicznego i wzmacnianie odporności psychicznej dla pracowników. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Certyfikaty

Zawód psychoterapeuty to profesja wymagająca nieustannego poszerzania wiedzy, ugruntowywania swoich kompetencji i pracy w zgodzie z aktualnym stanem wiedzy. Nasi psychologowie, pedagodzy i psychoterapeuci niezmiennie uczestniczą w warsztatach, szkoleniach, konferencjach, grupach superwizyjnych, bowiem profesjonalna pomoc psychoterapeutyczna opiera się zarówno na całościowym czteroletnim szkoleniu psychoterapeutycznym jak i na dalszym rozwoju zawodowym. Dlatego też w sekcji certyfikaty prezentujemy dyplomy, certyfikaty oraz zaświadczenia o odbytych szkoleniach i udziale w konferencjach.

GRUPA WSPARCIA „OPANUJ STRES”

Zapraszamy osoby dorosłe do udziału w grupie wsparcia! Udział w grupie dedykowany jest dla osób, które doświadczają …

DNI OTWARTE – X-LECIE OŚRODKA PSYCHOTERAPII PRZYSTAŃ

Przystań to miejsce, które od lat tworzymy z ideą niesienia rzetelnej pomocy psychologicznej naszym pacjentom. Nasze wspólne …

Grupa dla młodzieży

Okres dorastania i wchodzenia w dorosłość jest czasem, kiedy młody człowiek odkrywa siebie na nowo, poznaje swój potencjał, …