Ośrodek Przystań poleca – “Sierpień w hrabstwie Osage”

Sierpień w hrabstwie Osage

Zwiastun

To film, do którego wracam z sentymentem. Film trudny, ukazujący złożoność i zawiłość relacji międzyludzkich, mówiący o rozpaczliwym poszukiwaniu ukojenia w życiu, niespełnionych marzeniach, pragnieniach, a także „traumach” przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

To zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla osób, które pragną chwili zatrzymania i refleksji nad własnym życiem. Film ukazuje z boku, jaką siłę mają wypowiadane słowa, jak można za ich pomocą zdeterminować sposób patrzenia na siebie, świat i innych przez, zdawałoby się, bliskie nam osoby. To w końcu film dla osób zmagających się z uzależnieniem, które, wbrew powszechnym stereotypom, dotyka ludzi niezależnie od statusu materialnego i wykształcenia. Film ten ma również walory edukacyjne dla adeptów psychoterapii – jest skarbnicą przeplatających się dezadaptacyjnych schematów, trybów, w które wchodzą główni bohaterowie. Ukazuje proces, w którym pozornie neutralna sytuacja, aktywuje przeróżne negatywne automatyczne myśli w bohaterach filmu, wywołuje intensywne emocje i prowadzić do zachowań mających niejednokrotnie postać przemocy emocjonalnej, agresji czy autoagresji.

Chociaż nie jest to film „łatwy i przyjemny” na piątkowy relaks, może on stać się przyczynkiem do zmiany i wyruszenia w podróż, aby rozprawić się z własnymi demonami z przeszłości.”

Karolina Pietrzak – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka

Comments for this post are closed.

Powiększamy Zespół – oto nowe psychoterapeutki

Z radością informujemy, że nasz Zespół zyskał kolejnych specjalistów. Miło nam, że od dziś możemy Państwu zaproponować …

Nowi terapeuci w Zespole

Z przyjemnością informujemy, że nasz Zespół się powiększył o kolejnych psychoterapeutów. W Ośrodku Psychoterapii …

Poszukujemy do współpracy

Ośrodek Psychoterapii Przystań podejmie współpracę z: psychoterapeutą osób dorosłych, psychoterapeutą par, psychoterapeutą  …